Sószappan, a csodálatos natúr kozmetikum!
Napjainkban az emberek többsége a tisztálkodáshoz, és bőrápoláshoz az alapján választ terméket, hogy melyiknek milyen az illata, mennyire márkás. Persze tényleg jobbnál jobb illatokkal állnak elő, de azt kevesen tudják, hogy ezek milyen rossz hatással vannak bőrünkre.
Szerencsére egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a natúr, vegyszermentes kozmetikumok, amelyek tökéletesen ápolják bőrünket, mellékhatások nélkül! Ezek közé tartozik a sószappan, ami igazi kincs, számos jótékony hatása ismert! Ebből a cikkből mindent megtudhatsz erről a kivételes termékről!
Mi is az a sószappan?
A szószoros értelmét nézve igazából nem szappan. A sószappan egy nagyobb darab kősó, szappan formájúra csiszolva. A kősó eredete tengeri, hiszen ahol só van, ott évmilliókkal ezelőtt óceánok, tengerek voltak.
Hiába mondják, hogy a tengeri só mindig a legjobb minőségű, ez nem mindig igaz. Ez attól függ, hogyan bányásszák, mennyi ásványi anyagot tartalmaz, és, hogy milyen ipari beavatkozások érik.
Két nagyon híres só is van, amiből készítenek ilyen szappant, és biztosan minden jótékony hatást kifejt. Ez a parajdi sószappan, és a Himalája sószappan!
Parajdi só
Erdély egyik legnagyobb kincsét a parajdi sóbányában bányásszák már évszázadok óta. Ez az egyik legjobb minőségű só a világon, hiszen 84 féle ásványi anyagot, és nyomelemet tartalmaz. A bányászat után nem esik át semmilyen ipari, vagy kémiai beavatkozáson, ezért teljesen adalékanyag-mentes. Szürkés színét őstengeri iszaptartalmának köszönheti.
Himalája só
A Himalája hegység lábánál fekvő bányákból származik. A Parajdihoz hasonlóan 84 féle ásványi anyagot tartalmaz. Teljesen mentes minden adalékanyagtól, nem éri ipari beavatkozás. Ennek köszönhetően minden jótékony a hatását élvezhetjük, ennek a nagy szemű, rózsaszínes árnyalatú sókülönlegességnek. A színét a sókristályok vastartalma adja.
Ebből a két sóból készült szappant nyugodtan használhatod minden nap, hiszen számos jótékony hatása van bőrünkre!
Használata
- Használat előtt a sószappant nedvesítsd meg.
- Tisztálkodás után óvatosan kend be magad vele.
- Fontos, hogy ne dörzsöld erősen, csak simítsd végig a kezelendő felületen, mert a sókristályszemek megkarcolhatnak.
- Ezután hagyd megszáradni!
Ne mosd le száradás után! A bőrödre kicsapódott sót csak töröld le száraz törölközővel, mert a só beállítja a bőr természetes pH értékét. Közvetlenül a sószappan használata után ne használj egyéb krémeket!
Pattanásos, zsíros bőr esetén előfordulhat a tünetek rosszabbodása. Ettől nem kell megijedned, ez a homeosztázis jele, és, hogy a bőr megkezdte a méregtelenítést. Nyugodtan folytasd a kezelést!
A sószappan hajra is alkalmazható?
A válasz IGEN! A sószappan hatása a hajra is rendkívül kedvező. Leszámol a hajhullással és a korpával is.
Hajmosás előtt masszírozd be a fejbőrödbe, csak ez után mosd meg. A só segít abban, hogy a korpa elváljon a fejbőrtől, és a hajszálak szerkezetétől. Fertőtlenítő hatásának köszönhetően a további kialakulást is meggátolja.
A sóban található ásványi anyagok a fejbőrbe kerülnek, ez megerősíti a hajszálakat, és felgyorsítja a haj növekedését is!
Jótékony hatásai
Nézzük, mire való a sószappan! A mindennapos bőrápolásban veheted nagy hasznát!
- Beállítja a bőr természetes pH értékét. Szabályozza a faggyútermelést zsíros bőr esetén, a száraz bőrt pedig védi.
- A sószappan pattanásos bőrre kifejezetten ajánlott, hiszen fertőtleníti, és segíti a méregtelenítést.
- Alkalmazhatod az arc és a test ápolására is, minden bőrtípusra megfelelő! Puhává és rugalmassá teszi a bőrt.
- Fertőtlenítő hatása miatt herpesz és gombás fertőzések esetén is segítségedre lehet.
- Enyhíti az ekcéma, és a pikkelysömör tüneteit.
- Természetes dezodorként is alkalmazható!
- Nyugtatja a bőrt rovarcsípés esetén!
- Borotválkozás után is alkalmazhatod. Meggátolja a szőrtüszőgyulladást, és a bőröd kipirosodását!
A sószappan egy igazi természeti kincs! Használata mindenki számára kifejezetten ajánlott, hiszen megannyi jótékony hatása van. Használj jóminőségű sóból készült termékeket, óvd a bőröd hatékonyan, mellékhatások nélkül!
Ha tetszett a cikk és szívesen olvasnál máskor is, akkor csatlakozz hozzám a Facebookon is!